Tip na výlet s (malými) dětmi: pohádková stezka u Hradce Králové

Tip na výlet s (malými) dětmi: pohádková stezka u Hradce Králové

Včera jsme byli na skvělým výletě: pohádkové stezce v královehradeckém lese. Výlet je vhodný pro malé děti – asi tak jako jsou ty naše :) 3 nebo 4 roky, protože už zvládnou někam dojít nebo dojet a zároveň věří na skřítky a různé pohádkové bytosti, které v lese žijí.

Vzali jsme jim first biky a celou trasu pohádkovým lesem (9km) na nich v pohodě ujely. Stezka by byla vhodná i pro kočárky, naopak nevhodná pro brusle.

Auto jsme nechali v Hoděšovicích, odkud už je značená Pohádková stezka. Pak jsme pokračovali kolem hájovny u lesa asi kilometr na Mazurovu chalupu, kde je malé hřiště s dřevěnými objekty, které si, jak vidíte, dokážou užít i psi a dospělí. :)

Dali jsme si kafe z termosky a pak jsme pokračovali po šipkách lesem. Jsou tam asi dvě místa, kde si musíte dát dobrý pozor, kam vede stezka dál, ale jinak si děti fakt užívaly stanoviště s pohádkovými bytostmi.

Jsou vyřezané ze dřeva a vždycky doplněné nějakým easy úkolem jako třeba „pohlaďte trávu“ nebo „zavolejte tiše na bubáky, abyste nevzbudili hejkala“, nic složitého! Takže se nemusíte bát vztekání a výlet má docela přijemnou flow.

Některé dřevěné skulptury lesních strašidel byly pro mě zpracovány dost strašidelně, stejně tak jako pohádkové ilustrace, ale tak rozhodla jsem se, že nebudu snob a soustředím se na text k pohádkovým bytostem, který je opravdu hezký a poetický .))

Trasa pohádkové stezky vede kolem několika lesních rybníků.

…a celkově krásným, jarním lesem.

Na pohádkové stezce nebylo většinou ani moc cyklistů a vůbec dalších lidí, takže psi mohli být skoro celou dobu na volno, no prostě jsme si to všichni moc užili.

Hezký začátek týdne, T_B

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Snezi na Starem meste…

Rozhodla jsem se dat jeden svuj starsi dvoustrankovy komiks, ktery jsem delala pro Novy Prostor, asi tesne, nez vyhodili redakci… Enjoy. A uzijte si letosni

Read More »
Select your currency
CZK Česká koruna
EUR Euro