Studio tour – na návštěvě u berlínského streetartisty Johannese Mundingera

Studio tour – na návštěvě u berlínského streetartisty Johannese Mundingera

Johannes Mundinger je báječný. Poznala jsem ho cca před rokem, když jsme se zúčastnili soutěže o streetartové malby v barokním zámku. Soutež jsme sice nevyhráli, ale pro mě byla stejně největší odměna to, že jsem Johannese poznala a měla s ním možnost pracovat. Asi jsem nikdy nepracovala vedle někoho, kdo by byl tak milý a skromný, a zároveň optimistický a v pohodě a soustředěný na věc, totální profík – fakt velká škola.

A tak jsem ani chvíli neváhala když jsem zjistila, že máme možnost hlídání pro děti – v době kdy měl Johannes finisage – slavnostní zakončení své výstavy v Urban Spree Gallery, což je streetartová galerie v Berlíně – a vypravili jsme se na výlet.

Autem jsme tentokrát do centra vůbec nejeli, myslím, že ostatně naší dodávkou to už ani není povolené, nechali jsme ho na P + R parkovišti a vydali se do centra S-bahnem. Urban Spree Gallery je pčesně tím místem, které si chcete navždy uchovat v srdci – nalézá se v komplexu budov, které byly nejdřív vlakovým depem, pak se squattovaly, a v současné době je to místo pro alternativní kulturu, ale je to pořád místo živé a špinavé, takové, jaké si pamatuje svoji minulost.

Když jsme přijeli, Johannes akorát zahajoval svou prohlídku. Naštěstí na finisáže nechodí zdaleka tolik lidí jako na vernisáže, takže jsme si hned mohli začít povídat. Tentokrát Johannes vystavoval z Urban Spree nový cyklus obrazů, které mají oproti jeho předchozím obrazům více zářivé a jasné barvy.

To, co mám já ráda na jeho obrazech je to, že to nejsou jen tak ledajaké abstraktní plochy a barvy, které spolu dobře vypadají, ale podle mě jeho obrazy vždycky vytváří nějaký zvláštní prostor, kde se mohou potulovat vaše myšlenky a vaše oči se kochat a odpočívat, proplouvat volně mezi jednotlivými tvary, těmi všemi nádhernými barvami a snít. Tak proto mám jeho umění moc ráda.

Líbí se mi také, jak v poslední době zapojuje lehčí, pastelové odstíny, jako třeba na tomhle obraz

Share on facebook
Sdílet na Facebooku