Toy Box… Už to umím

Toy Box… Už to umím

Kamarád EPOS 257 , kterej zrovna vystavuje ve Veletržním svoji Retroreflexi, mi poslal esemesku z neznámýho čísla:

-Máš někde něco po Praze?

Myslela jsem si, že mi píše PČR, a tak jsem zprávu ignorovala. :)

Epos mi volá o dva dny později: Tak máš někde něco? Potřebovali bysme natočit nějakej streetart pro reportáž k Retroreflexi. Moje práce venku na papíře si obvykle vezmou moji nejmilejší: vítr a déšť, ale páč jsem kamaráda nemohla nechat ve štychu, krátce jsem se zamyslela: V pátek říkáš? Odpoledne? A co je dneska, středa? OK, tak já něco do pátku udělám.

A pustila jsem se do projektu, kterej mám v hlavě dlouho, do streetartu na automatu Svět. Kamarádi, řeknu vám jedno: už to umím. Jsem rychlá. Jsem přesná. Dobře to vymyslím a dobře to nakreslím. Nebojím se. Udělám svoji věc a jsem pryč.

Měla jsem z toho fakt radost… a jestli ji chcete mít spolu se mnou – a taky z mých dalších prací na papíře – stavte se ve čtvrtek v galerii ve věži na Mělníce, kde budu mít vernisáž. Součástí výstavy bude i komiksový workshop 24. května a nástěnná malba na tuhle krásnou budovu nádraží. Přemýšlím o něčem černobílém – pro změnu.

Tohle je dvorana krásnýho industriálního prostoru DEPO 2015,

kde budu 14. června vystavovat v rámci výstavy o nomádech. Výstava bude mít architekonickou a streetartovou část, architektonická představí mimo jiné různé malé stavby a mobilní domky, takže se taky moc těším. Sochy od Čestmíra Sušky do té doby odvezou, zbude jen ta velká rozhledna, ale ten prostor je i tak úplně nádhernej.

A to není všechno… Ještě mě budete moct potkat na festivalu Děti čtete? kam mě pozvalo nakladatelství Meandr a kde mám tu čest být spolu s úžasnou paní, tvůrkyní fenomenálního Domu myšek.

Netušíte o čem je řeč?

Příběh Kariny Schaapman je dechberoucí.

Tahle paní byla kdysi političkou za holandskou stranu práce, ale protože se předtím živila jako prostitutka, někdo na ní vytáhl – když byla naprosto úspěšná a na vrcholu své kariéry – kompro z její minulosti. Její řešení bylo odvážné, rozhodla se, že půjde s celou pravdou o své minulosti ven a napsala bestseller o svém dospívání plném drog a na ulici „Bez matky“. V jednom rozhovoru vzpomíná, jak odpočítávala dny, kdy kniha vyjde, aby se dostala ke čtenářům dřív, než verze lidí, kteří ji chtěli zkompromitovat. Stres z celé situace, které musela matka čtyř dětí čelit ale asi zapříčinil to, že se Karina Schaapman rozhodla z politiky odejít a před několika lety přišla s prvními vlastnoručně vyrobenými světy, které zabydlela měkkoučkými myškami ušitými z příze.

Příběhy hlavních hrdinů, Sama a Julie, milují děti na celém světě, a my máme to štěstí, že autorka přijede na festival i se svým obřím domem pro myšky 2. června. Určitě si to nenechám ujít!

Klárce a Jáchymovi byl rok, a měla pravdu moje kamarádka Tereza, že to jsou miminka jak malovaný od Zmatlíkový. Při hezkém počasí jsme k potkání na všech pískovištích okolo Palmovky, zejména milujeme Přístav.

Ať vás potkáme kdekoli, budeme z toho mít radost!

Krásné chladné dny přeje

Toy Box

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Snezi na Starem meste…

Rozhodla jsem se dat jeden svuj starsi dvoustrankovy komiks, ktery jsem delala pro Novy Prostor, asi tesne, nez vyhodili redakci… Enjoy. A uzijte si letosni

Read More »
Select your currency
CZK Česká koruna
EUR Euro