Symposium Wernstein am Inn a šedesátkovej byt

Symposium Wernstein am Inn a šedesátkovej byt

w01

Od pondělí jsme na umělecké stáži v malý vesničce na rakousko-německých hranicích, kousek od Pasova, která se jmenuje Wernstein am Inn. Kamarádka paní ředitelky z Egon Schiele Art centra, Inge, tu pořádá každý rok týdenní symposium pro umělce.

Je to jako projet časoprostorovou smyčkou zpět do sedmdesátek a je to velká legrace – parta, z níž polovinu tvoří lokální hippie komunita, nyní už ve středním a vyšším věku, několik umělců z Vídně a pak Toy Box se svým padajícím psem a zombie botama. Ačkoli se teda snažím bejt co nejvíc konformní vůči nonkonformismu, dost nekonformní už je i to, že nepiju, o takovým veganství ani nemluvě.

„Povídáme si o tom, jestli jste králík, že jíte samý listy,“ velmi distingovaně mi přeložil, o čem si povídají, když já snídám, umělec se vzezřením vysloužilého člena Rolling Stones. Když si dám vodu, opět velmi distingovaně se ptají, jestli všichni mladí lidé v České republice pijí vodu, že si mysleli, že nám chutná pivo.

Celým areálem statku se line odér marihuany a volné lásky, bohužel já ani jednomu příliš neholduji, takže si připadám jako dost velkej měšťák. Naštěstí paní Inge je doopravdy hrozně boží paní. Je jí přes padesát, a minulý rok udělala letáky a pozvala farmáře z okolí na setkání, kde představila svoji sochu, která tématizuje problém velkochovů a průmyslového chovu zvířat v Rakousku. „Copak nevíte, že MY JSME FARMÁŘI?“ křičeli prý na ni a od té doby se o ní tady ve Wernsteinu povídá, že je divná.

Největší úlet ale je to, kde mě (a Štěňáka) ubytovala. Bydlíme v naprosto úžasným bytě ze šedesátejch let, kde je zachovaný skoro všechno – nábytek, nádobí, kliky.

Inge mi povídala: „Sometimes young people come and say: Wow! That´s retro! and I tell them – It´s not retro, it´s original.“  Jak vidíte, Štěňákovi šedesátky zvlášť sluší :)

w09

w23 w22 w21

Večer mi to tady trochu připomíná The Shining, tak se zuby nehty přesvědčuju, že ty bílé dlaždičky neskončí potřísněné mou (a Štěňákovou) nevinnou krví a že v domě nežije žádný maniakální vrah.

Shining4w20 w19w18 w16  w14 w13 w12 w11 w10  w08 w07 w06 w05 w04 w03 w02

Je to trochu jako bydlet v muzeu.

Pozdrav z Rakouska posílají Toy Box a Štěňák

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Snezi na Starem meste…

Rozhodla jsem se dat jeden svuj starsi dvoustrankovy komiks, ktery jsem delala pro Novy Prostor, asi tesne, nez vyhodili redakci… Enjoy. A uzijte si letosni

Read More »
Select your currency
CZK Česká koruna
EUR Euro