Český Krumlov: zazděný věci, spálený věci a věci z koňťáku :)

Český Krumlov: zazděný věci, spálený věci a věci z koňťáku :)

Ahoj z Krumlova :) Je tady pořád ten Kaufland. A hezký sluníčko.hand13hand14Nevím, co jsem jedla předtím… Ale tohle je teď moje snídaně :)hand11A tohle můj oběd…hand10

Včera jsem vyrecyklovala dvě tašky kostí pro psy… btw si jedu ultimátní recyklaci…

Kosti nejdřív namaluju…

hand12

To, co zbyde, dostanou psi :) chudinky jedny veganský, jak říká moje máma :)

hand08

… a zbytek jsem včera dovezla do českokrumlovskýho útulku. Prej mám přijet zase :)

Jinak venku je tak krásně, že srdce usedá. Ale moje ne teda, moje naopak hoří barvama a hrozně potřebuje, abych se už sakra naučila malovat.

hand02

Aspoň jako tady kamarád Egon, žejo.

hand07

A tak míchám barvy, na čem a čím se dá a hrozně se na sebe vztekám. Většina lidí má takovou romantickou představu, že my, umělci se u tvorby nějak bavíme. Že si užíváme ten proces tvorby. Nebo tak něco. Já tedy, moji milí přátele, já ne. Já se nebavim. Na to je taková tvorba moooc vážná věc :)

A tak můj vnitřní monolog vypadá zhruba takhle:

– Černá ToyBox : Jojó, kdyby někdo chodil na škole víc na kresbu a malbu, tak to by se to teď malovalo, holka, co?

– Červená Toybox: Ale tak není to tak špatný, zase, co říkáš, má to docela pěknej námět. Dobrej nápad, ne?

– Černá Toybox: Ale to provedení! To provedení! Btw co to máš na tý špachtli, to je červená? Boha, ta tam ale vůbec nepatří! A všimla sis, že se černá tý lihovky vůbec nepropojuje s černou toho podkladu? To by mě zajímalo, co to udělá, až se to přelakuje.

a tak dál.

A to nemluvím o chvílích, kdy mý skeptický já začne celkem bezdůvodně, patrně z únavy zlobit, rozčilovat se a pak obvykle i v (mým samozřejmě, koho jinýho) duchu řvát něco jako: Šlendrián! Hnus! Neni možný, že ty ruce máš tak volšový! Na voči taky nevidíme, madam, co? A co takhle ty štětce vzít, naložit je do přepravky jak plaváčka a poslat je dolů po Vltavě?!?!

Ale to nejsou starosti, přátelé. Nerada bych, aby to tak znělo. Až na občasné chvíle totální paniky: pomoooocdevětadvacátýhomámvýstavuaaaaaažádnýdobrýobrazynaníííííí se tady mám celkem dost bezva.

Maluju zazděný okna.

hand06graff02graff01

Psi se mnou mají i v tom počasí svatou trpělivost. A to by mi mohli vyčítat, že na Kleti se nebyli ještě v životě podívat a Netvor neviděl svou oblíbenou školku českokrumlovských dětí ani nepamatuje.

Nějaký vyčítavý pohledy?

hand04hand03

Nikita, moje nejlepší kámoška z Českýho Krumlova, mi koupila zapalovač ve tvaru handgranátu s nápisem PRAHA. PRAHA!!!

hand01

a taky mi napsala jedna úplně neznámá paní z Beskyd….

Ahoj do Prahy,

velmi jsem uvítala existenci DV TV. Měla jsem pocit, že na ČT bylo najednou bez Drtinové a Veselovského pusto prázdno, proto mne velmi potěšili svým novým počinem a teď se každé ráno těším na jejich dalšího, zajímavého hosta. A Vy jste byla se svou maskou na jeden velký úsměv, že mě na moment napadlo, jestli není náhodou večer a čas večerníčka.

A pak jsem si Vás užívala s rostoucím zájmem. Dívka na scéně našeho výtvarna, to tu opravdu dlouhá léta nebylo a navíc jsem tušila za tou kočičkou nebo lištičkou Váš půvab. A to byl teprve začátek mého nadšení, protože p. Veselovský listoval Vaší knihou a já viděla v těch momentech výrazy postav Vašeho komiksu a hned jsem věděla, že jste výjimečná. Ještě to dopoledne jsem si Vaši knihu objednala a vyčetla si na internetu co se o Vás dalo a nebylo toho málo. Váš vztah ke zvířatům mi tak konvenoval, že jsem si říkala, takovou dceru bych opravdu brala, sama mám belgického ovčáka.

Žiju v předhůří Beskyd v malém domku, tak kdyby jste měla cestu třeba do Ostravy nebo prostě na Severní Moravu, můj domek Vám rád poskytne zázemí a toho, že bych mohla být Vaše máma si nemusíte všímat. Dokážu být mladistvě nadšená.

Vašeho komixu si s každým malířským motivem užívám i přes smutná témata.

plus ta paní připojila svoje jméno…

 

A takovýhle věci,

zazděný věci,

spálený věci

a handgranáty, jak všichni dobře víme, zlepšujou svět! :)

Hezký den z Českýho Krumlova přeje Toy Box

 

 

Share on facebook
Sdílet na Facebooku

Snezi na Starem meste…

Rozhodla jsem se dat jeden svuj starsi dvoustrankovy komiks, ktery jsem delala pro Novy Prostor, asi tesne, nez vyhodili redakci… Enjoy. A uzijte si letosni

Read More »
Select your currency
CZK Česká koruna
EUR Euro