Obal na komiks Superhrdinky z Kutné Hory

superhrdinky04

Umění spojení je projekt kutnohorské galerie GASK, který spojuje vždy dvě různé skupiny a nechá je pod vedením různých umělců tvořit dohromady jedno umělecké dílo, které se pak vydraží. Projekt podporuje vazby na galerii i místní komunity. Je mi velkou ctí a potěšením, že pro letošní ročník galerie GASK oslovila i mě, takže jsme spolu s osmi studenty gymnázia v Kutné Hoře a šesti seniorkami vytvořili sérii komiksů, které objevily jejich superhrdinské schopnosti a na základě nich jsme pak kreslili komiksy.

Byla to velká zábava, přišlo se mimo jiné na to, že jedna ze zúčastněných dam sloužila u podnikových hasičů, takže studenti hned vymysleli charakter Ohnivzdorné Jarmily a druhá když byla mladá, zase zachránila psa z popelnice. Nejdřív to tak vůbec nevypadalo, ale nakonec workshop splnil přesně to, co měl – ukázal starší dámy studentům ne jako stereotyp o důchodcích, ale jako milé dámy, s nimiž se dá zažít i legrace a které mají spoustu zajímavých životních zkušeností a zážitků.

„Budu muset zkusit něco někdy nakreslit i se svojí babičkou,“ říkala třeba jedna z dívek, která se workshopu zúčastnila.

kh01 kh02 kh03 kh04

Pak jsem na všechny komiksy udělala tuhle krabičku. Je na ní supersilačka Františka Kocourková, charakter inspirovaný tvorbou skvělého ilustrátorského dua Tomski a Polanski, kteří tvoří takové silačky a siláky jako na běžícím pásu. Také jsem při její tvorbě myslela na Chrise Wareho, komiksového kreslíře, který svým komiksům dělá bezchybně krásné, konceptuální obaly.

chris-ware-building-stories

Obal si právě vyzvednul kurýr, aby se dostal včas do Kutné Hory. Hezký víkend přeje Toy Box

superhrdinky11 superhrdinky08 superhrdinky07

superhrdinky10  superhrdinky02 superhrdinky01 superhrdinky05

 

Sdílet na Facebooku

Making Of: Novinová ilustrace

Před pár dny jsem našla na telefonu nezodpovězený hovor. Z toho, že to byla fotoeditorka z novin jsem měla skoro mravenčení v prstech. Nevím přesně

Read More »